header-logo2.png FindHouse

وعده وزیر پیشنهادی نیرو به کمیسیون کشاورزی

وعده وزیر پیشنهادی نیرو به کمیسیون کشاورزی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزیر پیشنهادی نیرو اعلام کرد که طی ۴ سال آینده با استفاده از نیروگاه هسته‌ای، انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیریت و صرفه‌جویی، ۳۰هزار مگاوات برق به ظرفیت کشور اضافه می‌کند.

وعده وزیر پیشنهادی نیرو به کمیسیون کشاورزی

احد آزادی‌خواه، سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر شنبه ۲۳ مردادماه کمیسیون کشاورزی، گفت: در این نشست علی‌اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت نیرو حاضر شد و نمایندگان گلایه‌های خود را از عملکرد این وزارتخانه درزمینه توزیع عادلانه و مدیریت منابع آب، تأخیر در اجرای بندهای خاکی، تبخیر زیاد آب پشت سدها و لزوم تغییر روش ذخیره‌سازی و قطعی مکرر برق مطرح کردند و خواستار ارائه برنامه در این زمینه‌ها شدند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزیر پیشنهادی نیرو اعلام کرد که طی ۴ سال آینده با استفاده از نیروگاه هسته‌ای، انرژی‌های تجدید پذیر و مدیریت و صرفه‌جویی ۳۰ هزار مگاوات برق به ظرفیت کشور اضافه می‌کند، عنوان کرد: محرابیان مدعی شد که در کوتاه‌مدت نیز تلاش می‌کنند تا در سال آینده شاهد قطعی برق نباشیم و با ایجاد ظرفیت‌ها دسترسی به اهداف تعیین‌شده امکان‌پذیر است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمایندگان شائبه‌هایی در خصوص پرونده اختراع اتاق امن زلزله محرابیان داشتند که وی اعلام کرد در این پرونده تبرئه شده و فرد شاکی نتوانسته است ادعای خود را در دادگاه تجدیدنظر اثبات کند.

آزادی‌خواه با تأکید بر اینکه نمایندگان درزمینه تخصص و مرتبط نبودن تحصیلات وزیر پیشنهادی وزارت نیرو ابهاماتی داشتند، عنوان کرد: محرابیان اعلام کرد که تحصیلات پایه وی در رشته مهندسی عمران بوده که کاملاً با فعالیت‌های وزارت نیرو مرتبط است و از طرفی موضوع پایان‌نامه دکتری وی درزمینه اقتصاد برق بوده و به‌صورت تخصصی در این حوزه مشغول فعالیت است. وزیر پیشنهادی نیرو همچنین روزمه کاری خود به‌ویژه درزمینه فعالیت طرح‌های مهر ماندگار در دولت دهم را با موضوع پروژه‌های صنعت آب و برق مرتبط دانست.

 

منبع: خانه ملت

اخبار مرتبط

برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو . . .

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.

روزهای بحرانی شبکه برق با است . . .

مصرف برق کشور روز گذشته بالای ۶۵ هزار مگاوات بود و در ساعت ۱۳ و ۲۳ دقیقه به ۶۵ هزار و ۸۳۴ مگاوات رسید.

به مجموعه بزرگ نیرو کالا بپیوندید

نیرو کالا بانک جامع نیروگاه ها ، شرکت ها و متخصصین حوزه برق و انرژی