header-logo2.png FindHouse

برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون انرژی مجلس بررسی شد

برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون انرژی مجلس بررسی شد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.

برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون انرژی مجلس بررسی شد

مصطفی نخعی در تشریح نشست شنبه ۲۳ مردادماه کمیسیون انرژی، گفت: صبح امروز کمیسیون انرژی میزبان علی‌اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو بود که وی ضمن ارائه رزومه خود، برنامه‌هایش را برای اداره وزارت نیرو تشریح کرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی موضوع خاموشی برق را یکی از موارد مطرح‌شده از سوی وزیر پیشنهادی نیرو دانست و افزود: در حال حاضر حدود ۱۳ هزار مگاوات ناترازی در تولید و مصرف برق در کشور وجود دارد که وزیر پیشنهادی برنامه‌های خود را برای جبران این کسری تولید برق در ۴ سال پیش رو ارائه کرد.

وی اضافه کرد: تولید برق با کمک صنایع پرمصرف و توسط واحدهای صنعتی یکی دیگر از برنامه‌های وزیر پیشنهادی بود تا از این طریق از یک سو برق موردنیاز این واحدها تولید شود و از سوی دیگر برق مازاد تولیدی در اختیار شبکه برق‌رسانی کشور قرار گیرد و منبع درآمدی برای این واحدها باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی با توجه به تعداد زیاد این‌گونه نیروگاه‌ها که در صف تبدیل به سیکل ترکیبی قرار دارند، تمرکز بر تجدیدپذیرها و از سوی دیگر مدیریت مصرف سوخت که امکان افزایش تولید برق تا ۴۰ هزار مگاوات را برای کشور فراهم می‌کند از دیگر برنامه‌های محرابیان برای جبران کمبود برق بود.

سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در حوزه آب، تصریح کرد: در جلسه امروز درخصوص مدیریت مصرف آب و آب‌های مرزی و مباحث مرتبط با این حوزه، همچنین در خصوص افزایش راندمان نیروگاه‌ها نیز مباحثی مطرح شد.

نخعی ادامه داد: پس از پایان توضیحات آقای محرابیان، اعضای کمیسیون انرژی نیز نقطه نظرات، سؤالات و دغدغه‌های خود را در حوزه آب، برق و انرژی مطرح کردند و آقای محرابیان نیز پاسخ‌هایی را در همین حوزه ارائه کرد.

درنهایت نیز مقرر شد جمع‌بندی کمیسیون در ارتباط با برنامه آقای محرابیان به هیئت‌رئیسه ارسال شود.

 

منبع: خانه ملت

اخبار مرتبط

روزهای بحرانی شبکه برق با است . . .

مصرف برق کشور روز گذشته بالای ۶۵ هزار مگاوات بود و در ساعت ۱۳ و ۲۳ دقیقه به ۶۵ هزار و ۸۳۴ مگاوات رسید.

وعده وزیر پیشنهادی نیرو به کم . . .

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزیر پیشنهادی نیرو اعلام کرد که طی ۴ سال آینده با استفاده از نیروگاه هسته‌ای، انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیریت و صرفه‌جو . . .

به مجموعه بزرگ نیرو کالا بپیوندید

نیرو کالا بانک جامع نیروگاه ها ، شرکت ها و متخصصین حوزه برق و انرژی